آموزش هافتوشاپ

یک الگوی تکرار در فتوشاپ ایجاد کنید

01. یک سند برای کاشی ایجاد کنید

انتخاب کنید که چقدر ضخامت شما هر خط را می خواهید؛ تنها قاعده این است که هر چیزی که شما انتخاب می کنید باید سه برابر شود. حالا شما باید ریاضیاتی انجام دهید.

بر روی یک ماشین حساب، تقسیم 8 بر 3 (شما باید 2.66666667 دریافت کنید)، سپس آن را به هر شماره ای که برای ضخامت نوار انتخاب کرده اید، چند برابر کنید و یک سند فتوشاپ با این رقم را به عنوان ابعاد هر لبه ایجاد کنید.

بنابراین برای 90px نوار، شما می خواهید یک سند 240x240px ایجاد کنید. (Tip of Bonus: شما می توانید ریاضی را در یک فیلد جستجوی ویژه در مک کلیک کنید. روی بزرگنمایی در نوار منو کلیک کنید و سپس در این مثال وارد ’90 * (8/3) ‘شوید و پاسخ 240 را دریافت خواهید کرد.)

یک خط سیاه از ضخامت مورد نظر خود اضافه کنید (برای بزرگنمایی تصویر روی نماد کلیک کنید)

یک راهنمای از حاکم را بکشید ( cmd + R اگر آن را نشان نمی دهد)(ctrl+h) (ctrl+r)و اجازه دهید آن را به هر لبه سند ضربه محکم و ناگهانی (گزینه های خود را در View> Snap به اگر آنها به عنوان لبه به عنوان مغناطیسی کلیک کنید).

پس زمینه را با زرد پر کنید و سپس ابزار خط را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که رنگ پیش زمینه شما سیاه است، ضخامت نوار خود را به قسمت وزن در بالای صفحه وارد کنید (90 پیکسل در مثال ما) و یک خط را از یک گوشه به سمت دیگر قرعه کشی کنید.

03- نوارهای دیگر را ایجاد کنید

لایه نوار لایه خود را کپی کنید (برای بزرگنمایی تصویر روی نماد کلیک کنید)

لایه خط کش خود را کپی کنید (یک روش آسان برای انجام این کار این است که آن را به آیکون لایه جدید – یک قطعه کاغذ با گوشه رو به بالا – در پایین پالت لایه بکشید) سپس روی ctrl + T وارد حالت Free Transform شوید.

توجه داشته باشید که یک آیکون crosshair در وسط لایه ظاهر می شود. نوار تکراری را بکشید (نه با دستگیر کردن کرافت)، به طوری که این crosshair به گوشه سمت چپ بالای سند برسد.

آمار بازگشت برای تایید حرکت. دوباره بار خط تکراری را بکشید و این همان را به سمت راست پایین بکشید. (اگر این فکر شما ممکن است بخواهید آن را بعدا تغییر دهید، اکنون این را به عنوان .psd ذخیره کنید.)

04. خطوط را به عنوان الگوی تعریف کنید

الگوی خود را به نام (با کلیک بر روی نماد برای بزرگنمایی تصویر)

به منوی Edit بروید و Define Pattern را انتخاب کنید. نام آن را بگذار و OK را بزن

05. از نوارهای خود استفاده کنید

منطقه مورد نظر خود را با الگوی خود پر کنید

یک ناحیه را که می خواهید با نوار ها پر کنید انتخاب کنید و سپس از منوی Edit گزینه Fill … را انتخاب کنید. از منوی استفاده، انتخاب الگو و الگوی خطای هشدار ایجاد شده را انتخاب کنید. روی OK کلیک کنید

06. اثرات خود را اضافه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن